DOLORES MOSQUERA „Uwolnienie – Leczenie skutków przemocy domowej wobec kobiet”

„Uwolnienie - Leczenie skutków przemocy domowej wobec kobiet. Zintegrowane podejście psychologiczne z wykorzystaniem terapii EMDR"  DOLORES MOSQUERA

„Uwolnienie…” to niezwykle znacząca książka.
Znacząca, ponieważ mówi o czymś, co dla ogromnej rzeszy osób jest ogromnie, żeby nie użyć określenia „śmiertelnie”, ważne…
Przemoc domowa jest wszechobecna, niezależna od położenia geograficznego, kraju czy kultury.
Fizycznie dotyka milionów ofiar, które codziennie doświadczają fizycznego, brutalnego bólu czy upokarzania. Mimo tego, iż zazwyczaj sama przemoc ma wymiar fizyczny, jej konsekwencje dosięgają wszystkich aspektów życia jej ofiar…
Odbiera im ona poczucie bezpieczeństwa, stabilności, umiejętność zaufania sobie, innym, światu.
Przemoc domowa odbiera wiarę w siebie i wiarę w jakąkolwiek pozytywną przyszłość.
Nie można ignorować zjawiska, które dotyka ponad połowę ludzkości.
Dolores Mosquera, z perspektywy psychoterapeuty, pokazuje nam drogę, która umożliwi nam zbadanie i zrozumienie każdego przypadku. Pokazuje jak głęboko sięgają źródła tego zjawiska, w genialny sposób integruje teorię z praktyką przeplatając różne wymiary, perspektywy z przykładami przypadków klinicznych. Przytaczając transkrypcje sesji pozwala czytelnikowi współuczestniczyć w toczącym się procesie terapeutycznym.
To książka nie tylko dla psychoterapeutów ale i wszystkich tych osób, które z ofiarami przemocy domowej pracują.
To książka, która pomoże zrozumieć perspektywę ofiar, ich czasem zaskakujące reakcje i pokaże, jak pomagać nie przysparzając więcej bólu.
Ta książka to przewodnik, bez którego czasem trudno znaleźć właściwą drogę…

 

ZOBACZ GDZIE KUPIĆ

DOLORES MOSQUERA „Praca z głosami i zdysocjowanymi częściami”

„Praca z głosami i zdysocjowanymi częściami” to pierwsza, przetłumaczona na polski, książka Dolores Mosquera.
To książka, która zarówno o głosach jak i o częściach opowiada z perspektywy zaburzenia dysocjacyjnego. Objawy zaburzeń dysocjacyjnych z perspektywy psychoterapeuty od zawsze były trudnym tematem, tym większa zasługa autorki, że udało jej się połączyć zarówno aspekt teoretyczny jak i wskazówki praktyczne a wszystko to poparła transkrypcjami z realnych sesji, jakie prowadziła ze swoimi pacjentami.
To książka przede wszystkim dla psychoterapeutów, którzy, niezależnie od podejścia w jakim pracują, chcą zrozumieć objawy swoich pacjentów. Dolores w niezwykle praktyczny sposób tłumaczy jak dotrzeć do źródła zaburzeń dysocjacyjnych i jak, wraz z pacjentem, zrozumieć ich funkcję.
Pokazuje też, że nawet najbardziej agresywne części czy głosy nie są odrębnymi bytami, osobowościami czy „rzeczami”, które przychodzą z zewnątrz i, że powinniśmy postrzegać je raczej jako „trwałe wzorce myśli, uczuć, percepcji, przewidywań, intuicji i zachowań” samego pacjenta. Uczy jak istotnym jest obudzenie w sobie szacunku i zdrowej ciekawości zarówno wobec samego pacjenta jak i wobec jego objawów i ich historii.
Być może ten właśnie aspekt jest powodem, dla którego po tę książkę sięgają również sami pacjenci, którzy próbują dowiedzieć się, dlaczego nie potrafią zrozumieć ani samych siebie ani sowich zachowań…

 

ZOBACZ

Europejska Konferencja EMDR!

Tym razem spotykamy się 07-09 czerwca 2024 w DUBLINIE 😊

Po więcej szczegółów odsyłamy do źródła, ale już widać, że zapowiada się niezwykle ciekawe wydarzenie:

ZOBACZ

Francine Shapiro w piątą rocznicę śmierci

W tym roku minie piąta rocznica jej śmierci.

Odeszła na kilka dni przed rozpoczęciem się pierwszej europejskiej konferencji EMDR w Polsce…

Kobieta, która „stworzyła” EMDR, odkryła bilateralna stymulację, badała neurofizjologiczne procesy, jakie tejże stymulacji towarzyszą…

Była mentorką tysięcy terapeutów, których misją stało się pomaganie innym…

Pamiętajmy ją, pamiętajmy to, co próbowała nam przekazać.

Chcielibyśmy przypomnieć jeden z ciekawszych, naszym zdaniem, wywiadów, jakich udzieliła Francine, podczas jednego ze swoich ostatnich pobytów w Europie…